blackhorse@blackhorse.edu.pl
502 523 285 - pn. – pt. 14:00 – 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 – 20:00
MENU

Dawno, dawno temu...

Blackhorse > Dawno, dawno temu…
barbara antosik dyrektor black horse

Barbara Antosik

Dyrektor

Dawno, dawno temu…  ale to nie bajka, tylko nieprzerwana praca, a czasem nawet walka, lepsze i gorsze chwile, kolejne języki, kolejni lektorzy, kolejne siedziby od 1992 roku.

Czy wiecie, że pierwszą siedzibą mojej szkoły był… kościół?  Tak, tak – to czasy, gdy religię przeniesiono do szkół, a przy kościołach w całej Polsce pustkami świeciły sale katechetyczne.

Pamiętam, jak jeden z moich  potencjalnych uczniów zaczął rozmowę telefoniczną od „Niech będzie pochwalony…”  Tak więc zaczęłam z błogosławieństwem bożym biznes zwany dziś szkołą językową, a jedną z moich pierwszych uczennic była Agnieszka – moja 5-letnia wówczas córeczka.  To był strzał w dziesiątkę – wolny rynek, możliwości wyjazdów, angielski – czyli powiew zachodu, kolejka chętnych do nauki.

A tak wyglądało moje pierwsze ogłoszenie w lokalnej prasie:

Po kilku latach upragniona własna siedziba  przy ulicy POW 3 – chyba każdy w Wieluniu rozpoznaje to miejsce – czarny koń na elewacji – galopuje do dziś dnia.

Wierzę w solidną edukację i ta wiara łączy społeczność mojej szkoły – lektorów, uczniów, rodziców, obsługę. Każdego dnia uczymy siebie i innych. Uczymy (się) konsekwencji, wytrwałości, tolerancji, motywacji do osiągania celów, otwartości na zmiany… Brzmi górnolotnie, ale o to wszystko chodzi w solidnej edukacji. A przy okazji, poznajemy języki obce, niektórzy nawet zbliżają się do perfekcji, zdobywając kolejne międzynarodowe certyfikaty…

Choć wszystko wygląda niemal bajecznie, nie da się ukryć, że historia Black Horse to ogrom pracy zaangażowanych w tę szkołę ludzi, mnóstwo szkoleń kadry, ciągłe udoskonalanie wyposażenia, poprawa warunków lokalowych, a także, wbrew mojej wcześniejszej niechęci, zaistnienie na facebooku i nie tylko…

Od czasu do czasu poddajemy się zewnętrznym sprawdzianom. Zdobyliśmy certyfikat PASE w 2007 roku, status We Prepare for Cambridge Qualifications w 2010 roku, znak jakości Talent Friendly Company w 2016 roku.

W pierwszych dniach pandemii przestawiliśmy się na nauczanie zdalne i nadal realizujemy swoje główne przesłanie – wiarę w solidną edukację. I choć jest nieco trudniej, ponad 40 naszym uczniom udało się świetnie zdać egzaminy Cambridge w lipcu 2020, pomimo, że przygotowanie i egzaminy próbne odbyły się ONLINE.

Historie naszych absolwentów to często historie dobrze wykształconych ludzi, którzy uczyli się z nami przez kilka lub kilkanaście lat i dają wyraz swojej sympatii i wdzięczności osobiście lub w social mediach. I to właśnie nas napędza do dalszego galopu…