Jesteśmy Exam Preparation Centre

Jesteśmy oficjalnym centrum przygotowań do egzaminów i testów Cambridge English, między innymi  B1 Preliminary (PET),  B2 First (FCE), C1 Advanced (CAE),  C2 Proficiency (CPE). Od 1998 roku przygotowaliśmy naszych uczniów do 396 egzaminów i testów Cambridge na różnych poziomach zaawansowania od A1 do C2. Mamy możliwość przeprowadzenia egzaminów próbnych, także dla osób, które nie są naszymi kursantami. Egzaminy te są bezpłatne dla naszych słuchaczy i dają cenną możliwość sprawdzenia własnych umiejętności przed zapisaniem się na właściwy egzamin.

Możemy pochwalić się 97% zdawalnością wszystkich egzaminów Cambridge.

Zdaj międzynarodowy egzamin Cambridge w Wieluniu!

Tak, tak – już od 2010 roku sesje egzaminacyjne Cambridge odbywają się w naszej siedzibie w Wieluniu. Co roku w czerwcu egzaminatorzy Centrum Egzaminacyjnego British Centre z Łodzi przeprowadzają egzaminy dla naszych uczniów w murach naszej szkoły. Zwykle część pisemna i ustna odbywają się tego samego dnia, dzięki czemu nasi uczniowie zaoszczędzają czas, koszty dojazdu i stres związany z dotarciem na miejsce egzaminu. Nasi lektorzy towarzyszą im w tym dniu, dodając otuchy przed egzaminem i w trakcie przerw pomiędzy jego częściami.

Egzaminy Cambridge w Black Horse

A1 MOVERS (YLE MOVERS) - dla dzieci w wieku 7-12 lat, poziom A1

Motywacja do dalszej nauki – dzieci, które wiedzą, że czeka je egzamin, zaczynają uczyć się języka ze zdwojonym zapałem. Chętnym oferujemy dodatkowe bezpłatne zajęcia w celu zapoznania się z formułą egzaminu i przećwiczenia jego elementów.

Liczba zdających w naszej szkole: 10 dzieci – zdało 100%

B1 Preliminary for Schools i B1 Preliminary (PET) - młodzież, dorośli, poziom B1

Uznawany przez wielu pracodawców jako dowód komunikatywnej znajomości języka. Dobry wstęp do przygotowań do egzaminu B2 First.

Liczba zdających w naszej szkole (1998-2019): 32 osoby – młodzież/dorośli –  zdało: 94%

B2 First i B2 First for Schools (FCE) - młodzież, dorośli, poziom B2

+  Kursy certyfikatowe na poziomie B2

Kurs na poziomie B2  przygotowuje do egzaminu B2 FIRST. Certyfikat ten świadczy o bardzo dobrej komunikacji w języku angielskim i jest przepustką do dobrej pracy, staży zagranicznych, wyjazdów na Erasmusa itp.

Uznawany przez tysiące instytucji biznesowych i edukacyjnych na świecie jako dowód umiejętności swobodnej komunikacji w języku angielskim, w Polsce uprawnia między innymi do nauczania j. angielskiego w przedszkolach i klasach I-III SP.

Liczba zdających w naszej szkole (1998-2019)  254 osoby – młodzież/dorośli  – zdało 99%

C1 Advanced (CAE) - młodzież, dorośli, poziom C1

Kurs na poziomie C1  przygotowuje do egzaminu C1 ADVANCED (CAE). W Polsce uprawnia do nauczania języka angielskiego na wszystkich szczeblach edukacji, świadczy o bardzo dobrej znajomości języka, jego zawiłości gramatycznych i leksykalnych. W naszej szkole zdaje go głównie młodzież, niekiedy nawet ze szkół podstawowych. Udało nam się również przygotować do tego egzaminu kilkoro germanistów, którzy dzięki zdobyciu tego certyfikatu poszerzyli zakres nauczanych przez siebie języków.

Liczba zdających w naszej szkole (1998-2019) 89 osób – młodzież/dorośli – zdało 98%

C2 Proficiency (CPE) - młodzież, dorośli, poziom C2

Kurs na poziomie C2  przygotowuje do egzaminu C2 PROFICIENCY (CPE). To wyzwanie dla najlepszych z najlepszych. Większość native speakerów miałoby kłopot z jego zaliczeniem. My prowadzimy takie kursy i część naszych absolwentów mierzy się z tym wyzwaniem. Gdyby nie fakt, że młodzież szkolna opuszcza Wieluń, a wraz z nim nasze mury po maturze – z pewnością dużo więcej osób zdołałoby się z nami przygotować do tego egzaminu.

Liczba zdających w naszej szkole (1998-2019) 10 osób – młodzież – zdało 9 osób