UCZYMY ONLINE W CZASIE EPIDEMII

Czy wiecie, że w ciągu zaledwie tygodnia (od 16 do 20 marca) wdrożyliśmy nauczanie online we wszystkich naszych grupach?

Przeszkoliliśmy się nawzajem – 23 lektorów, którzy następnie przeszkolili wszystkich naszych uczniów – około 600 osób  – ponad 70 grup oraz kilkadziesiąt osób na zajęciach indywidualnych – z użytkowania platformy e-learningowej.

Z zajęć korzystają nasze grupy przedszkolne,  grupy ze szkół podstawowych (w tym 5 certyfikatowych), ze szkół średnich (w tym 5 certyfikatowych), grupy osób dorosłych (w tym 2 certyfkatowe), grupy seniorów (tak, tak), grupy w firmach. Uczymy angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i japońskiego. Uczymy grupy ze wszystkich naszych lokalizacji – Wielunia, Lututowa i Ostrówka.

Dziękujemy uczniom, rodzicom za zaangażowanie w ten proces zmiany formy zajęć – pokazaliśmy, że nasza szkoła to coś więcej, niż szkoła językowa, to społeczność ludzi, którzy szybko i chętnie się uczą, to relacje uczniów i nauczycieli, to oczekiwanie na wspólnie spędzony czas raz lub dwa razy w tygodniu.

Na zajęciach rozmawiamy między innymi o obecnej sytuacji, wspieramy Was w przestrzeganiu zasad odosobnienia, wspólnie szukamy sposobów, by ten czas był dla nas czasem refleksji i nauki.

Dzięki Wam potrafimy zapomnieć na jakiś czas o całej tej stresującej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy i mamy nadzieję, że dajemy Wam to samo – odpoczynek od stresu, napięcia, zmartwień i zwykłego ludzkiego strachu. Niby tak niewiele, a jednocześnie tak dużo  – poczucie normalności!

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach online 🙂

Przypominamy kilka zasad, o których warto pamiętać podczas zajęć online:

Zadbaj o wygodne i wyciszone stanowisko do nauki – poproś domowników, by postarali się nie przeszkadzać – pamiętaj, że odgłosy z Twojego mieszkania są słyszane przez wszystkich członków grupy i mogą utrudniać wzajemną komunikację.

Zadbaj o posiadanie  podstawowego sprzętu – stanowisko komputerowe z głośnikami, mikrofonem, ewentualnie słuchawkami.

Uszanuj czas wypowiedzi lektora i pozostałych uczestników, ty również możesz podnieść rękę jak w klasie, aby poprosić o głos.