502 523 285 - pn.- pt. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

Niemiecki w Wieluniu, czyli czy warto uczyć się niemieckiego?

Blackhorse > Niemiecki w Wieluniu, czyli czy warto uczyć się niemieckiego?

Niemiecki w Wieluniu, czyli czy warto uczyć się niemieckiego?

Author:
Marta
Posted in:
BLOG
Comments:
Brak komentarzy
Niemiecki w Wieluniu w Szkole Black Horse

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to umiejętność, która nie jest już postrzegana jako coś nadzwyczajnego. Z pewnością znacznie trudniej funkcjonować nam w sferze zawodowej i towarzyskiej bez znajomości chociażby angielskiego. Trzeba jednak zauważyć, że zdolność posługiwania się tym językiem jest niemal “obowiązkiem” i może przez to okazać się niewystarczająca. Co więc należy zrobić? Zdecydować się na naukę kolejnego języka. Ciekawą opcję stanowi język niemiecki i istnieje szereg powodów, dla których warto go wybrać.

Kto i gdzie na świecie mówi po niemiecku? 

Rozpowszechniony na całym świecie język niemiecki jest pierwszym lub drugim językiem prawie 125 milionów ludzi. Tylko w samej Europie język ten jest językiem ojczystym około 100 mln ludzi. W siedmiu krajach europejskich – Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Luksemburgu, Włoszech i Lichtensteinie – język niemiecki jest jedynym językiem lub co najmniej oficjalnym językiem któregoś z regionu.

W Unii Europejskiej język niemiecki jako język ojczysty zajmuje pierwsze miejsce: kto mówi po niemiecku może porozumieć się z co czwartym obywatelem UE w swoim języku ojczystym. W parlamencie UE najliczniejszą grupę stanowią niemieckojęzyczni posłowie. Język niemiecki jest jednym z oficjalnych języków urzędowych UE obok angielskiego i francuskiego.

Czy warto studiować w Niemczech lub Austrii? 

Duża część polskich studentów wybiera studia zagraniczne w Niemczech lub Austrii. Niemcy oferują studia na najwyższym poziomie w atrakcyjnych i wszechstronnych kulturowo miasteczkach uniwersyteckich. Studia w Wiedniu to piękna przygoda i lata spędzone w jednym z najlepszych miast do życia na świecie (posłuchajcie Agnieszki – naszej absolwentki – ma za sobą studia w Wiedniu, a teraz pracuje w austriackim Ministerstwie Finansów https://www.youtube.com/watch?v=rIj3i2Ug5P8 ).

Niemiecki szansą na lepszą pracę

Polska i Niemcy utrzymują bliskie stosunki gospodarcze. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski i jednym z największych inwestorów. Coraz więcej niemieckich firm uznaje Polskę za atrakcyjne miejsce do inwestowania i zakłada tu swoje firmy. Znajomość języka niemieckiego może znacznie zwiększyć szanse zawodowe. Niemcy mają niedobór wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT, lekarzy, pielęgniarek i specjalistów. Zatem, znając język niemiecki nasi specjaliści mają realne szanse znalezienia pracy w tym kraju.

Co jeszcze daje znajomość niemieckiego?

Niemiecki jest językiem kultury i nauki. Ten, kto go zna, może zapoznać się z dziełami wybitnych filozofów, pisarzy, poetów oraz naukowców w oryginale. Wiele książek w oryginale i informacji w Internecie dostępnych jest tylko w języku niemieckim.

Niemiecki w Wieluniu – zapraszamy na nasze kursy

Poznajcie Dominika, który uczy niemieckiego w Black Horse od 2007 roku. Lubiany i ceniony przez swoich uczniów – młodzież i dorosłych – lekcje z nim to przygoda, której nigdy nie zapomnicie https://www.youtube.com/watch?v=xQSkQxXvp1A

Autorzy: Barbara Antosik – założycielka, dyrektor, właściciel Szkoły Black Horse / Dominik Łakomy – lektor języka niemieckiego w Szkole Języków Obcych Black Horse w Wieluniu. 

Zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com