502 523 285 - pn.- czw. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

Jak ćwiczyć angielski w domu z przedszkolakiem

Blackhorse > Jak ćwiczyć angielski w domu z przedszkolakiem

Jak ćwiczyć angielski w domu z przedszkolakiem

Author:
Marta
Posted in:
BLOG
Comments:
Brak komentarzy

Kindergarten on lockdown – jak ćwiczyć angielski w domu z przedszkolakiem?

Podczas kolejnego lockdownu oprócz dzieci w wieku szkolnym w domu zostały również przedszkolaki. Wielu rodziców z pewnością stara się zapełnić czas swoich pociech ciekawymi aktywnościami, a my dzisiaj przychodzimy z kilkoma pomysłami na domowe zabawy z językiem angielskim. 

Język angielski dla przedszkolaków – co rodzic może zrobić sam w domu? 

 

  • Po pierwsze – śpiew! Gdzie znajdziemy piosenki angielskie dla przedszkolaków? 

Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną angielskie słówka jak gąbka, a najłatwiej przychodzi im zapamiętywanie słówek z piosenek. Proste linie melodyczne, powtarzający się tekst i przede wszystkim kolorowe postacie to z pewnością coś, co uatrakcyjni naukę najmłodszym. W trakcie stacjonarnych lekcji języka angielskiego dla przedszkolaków też dużo słuchamy i śpiewamy, a to kilka naszych ulubionych kanałów z muzyką po angielsku dla dzieci: 

Super Simple Songs https://www.youtube.com/channel/UCLsooMJoIpl_7ux2jvdPB-Q

The Singing Walrus https://www.youtube.com/user/SingingWalrusMusic

The Kiboomers https://www.youtube.com/user/KIBOOMU

Pink Fong https://www.youtube.com/user/SmartBooksMedia

  • Po drugie – ruch! Jakie zabawy ruchowe stosować w nauce angielskiego dla przedszkolaków?

Grupa aktywnych pięcio czy sześciolatków nie posiedzi za długo przy biurku – potrzebują ruchu, a połączenie go z nauką angielskich słówek to wspaniały pomysł! TPR (Total physical response, czyli reagowanie całym ciałem) to metoda, w której włączamy całe ciało w proces uczenia się nowych słówek czy zwrotów. Na przykład, kiedy uczymy się słówka “headache” (czyli ból głowy), łapiemy się za głowę i robimy zbolałą minę – w ten sposób o wiele łatwiej zapamiętamy dane słówko (P.S. Metoda działa ta nie tylko na maluchy – rodzice, spróbujcie sami!). 

Jeśli więc powtarzacie z maluchami angielskie czasowniki takie jak skakać, biegać czy pływać, pamiętajcie, żeby przy okazji pokazać daną czynność – dziecko na pewno zapamięta nowe słówka o wiele szybciej! 

Bardzo serdecznie polecamy również zabawę “Simon says” – jeśli Wasze dzieci uczą się na kursach dla przedszkolaków w szkole Black Horse, to z pewnością znają tę zabawę. Kiedy wymówimy Simon Says plus nazwę danej czynności, czyli na przykład “Simon says jump!”, uczestnicy zabawy muszą wykonać daną czynność. Kiedy jednak powiemy tylko czasownik, czyli “Jump!”, nie robimy nic, w przeciwnym razie odpadniemy z gry lub stracimy punkt (ale zasady są po to, żeby je łamać lub tworzyć własne!). 

  • Po trzecie – zabawa! Jak się bawić i ćwiczyć angielski w domu z przedszkolakiem?

Trudno oczekiwać od przedszkolaków rozwiązywania zadań w podręcznikach przez 45 minut. Dlatego też nauka angielskiego w grupach przedszkolnych w naszej szkole językowej to przede wszystkim zabawa! Nasze lektorki przygotowują całe mnóstwo ciekawych aktywności, zabaw czy gier, żeby zasiać ziarenko pasji do angielskiego już w naszych najmłodszych uczniach. I chociaż lektorki pracujące w grupach przedszkolnych można od razu poznać na korytarzu po wielkich torbach pełnych różnych pomocy naukowych, to w domu z pewnością znajdziemy całą masę różnych gier czy zabawek, które możemy również wykorzystać do nauki angielskiego! 

Wszyscy z pewnością znamy domino – zagrajmy więc, ale po angielsku! Przy okazji układania kolejnych kafelków zachęcajcie dzieci do liczenia na głos po angielsku. Kolejna super gra – memory! Przecież owoce, warzywa, czy zwierzęta, które znajdują się na Waszych zestawach z powodzeniem możemy nazywać po angielsku! A może przy okazji Wy, drodzy Rodzice, nauczycie się kilku ciekawych słówek?  Tak naprawdę w każdą grę możemy zagrać z wykorzystaniem języka angielskiego, wszystko zależy od Was! 

Pamiętajcie tylko, żeby dolary w Monopoly liczyć po angielsku, nazywać kolory krzesełek w Mistakos, liczyć klocki w Jendze… Język angielski kryje się wszędzie! 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na ćwiczenie angielskiego z przedszkolakami w trakcie lockdownu przypadną Wam do gustu i oczywiście czekamy na Wasze komentarze – może sami macie jakieś ciekawe pomysły, którymi chcecie podzielić się z innymi rodzicami?

Autor: Izabela Urbańska – lektorka języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Black Horse w Wieluniu od 2016 roku. Iza specjalizuje się w kursach certyfikatowych Cambridge dla dzieci i młodzieży, ale świetnie radzi sobie również w pracy z przedszkolakami. Poniżej kilka jej pomysłów na współpracę rodziców z dziećmi przy nauce angielskiego.

Zdjęcie utworzone przez freepic.diller – pl.freepik.com

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]