502 523 285 - pn.- pt. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

Próbne egzaminy Cambridge English - czy warto zdawać?

Blackhorse > Próbne egzaminy Cambridge English – czy warto zdawać?

Próbne egzaminy Cambridge English – czy warto zdawać?

Author:
Marta
Posted in:
BLOG
Comments:
Brak komentarzy
Próbne egzaminy Cambridge English w Wieluniu

Czy warto zdawać próbny egzamin Cambridge English przed międzynarodowym egzaminem z języka angielskiego w Black Horse?

Wiosna w Szkole Języków Obcych Black Horse to czas wzmożonych przygotowań do egzaminów Cambridge. Z reguły sesje egzaminacyjne odbywają się w naszej szkole w drugiej połowie czerwca – można więc powiedzieć, że jesteśmy na przedostatniej prostej do egzaminów.

Jak przygotować się do międzynarodowego egzaminu Cambridge English w Wieluniu?

Nasze grupy certyfikatowe dzielnie rozwiązują testy do KETa, PETa, FCE i Advance’a, a lektorzy poświęcają sporo czasu na ich sprawdzenie. Jednak oprócz testów oraz ćwiczenia różnych zadań egzaminacyjnych w trakcie zajęć, organizujemy również w naszej szkole językowej egzaminy próbne przed właściwymi egzaminami Cambridge – MOCK EXAMS.

Co oznacza termin MOCK EXAMS w kontekście międzynarodowych egzaminów Cambridge English?

MOCK EXAMS  to egzaminy próbne, które wyglądają dokładnie tak, jak „prawdziwe” egzaminy, tyle że nie ryzykujemy utraty opłaty egzaminacyjnej w przypadku „oblania” takiego egzaminu, gdyż dla uczniów naszej szkoły są one bezpłatne, a dla pozostałych osób maja cenę raczej symboliczną (120-150zł). W naszej szkole egzaminy próbne przeprowadzane są każdego roku, a ich wynik jest jedną z ważniejszych wskazówek dla ucznia, czy jest już gotowy do zdawania międzynarodowego egzaminu Cambridge na danym poziomie.

Po co zdawać próbne egzaminy Cambridge MOCK EXAMS?

Pewnie zastanawiacie się, po co uczniom dodatkowy stres, skoro przecież rozwiązują już testy na zajęciach czy w domu? Jest kilka ważnych aspektów, które przemawiają na korzyść egzaminów próbnych:

  • Po pierwsze – czas. Egzaminy Cambridge są podzielone na 4 części – reading & use of English, writing, listening oraz speaking (poza egzaminem Key, zwanym również KET, który składa się z 3 części oraz testami dla dzieci YLE). Na rozwiązanie każdej z nich uczniowie mają określoną ilość czasu i to często jest to dość problematyczne. Napisanie dwóch, dość rozbudowanych, prac pisemnych na egzaminie FCE może być nie lada wyzwaniem, a w domu mamy na to nieograniczony czas. Dlatego też uważamy, że warto napisać egzamin próbny i sprawdzić, mówiąc kolokwialnie, jak stoimy z czasem.
  • Po drugie – nasze egzaminy próbne wyglądają praktycznie tak samo jak “prawdziwe” egzaminy Cambridge. Organizujemy “mocki” ze wszystkich części danego egzaminu w takiej kolejności, w jakiej powinny się odbywać. Używamy autentycznych materiałów egzaminacyjnych oraz stosujemy oficjalną punktację według której oceniane są egzaminy Cambridge. Kto ma już jakiś za sobą, ten wie jak skomplikowana jest ta punktacja i musimy przyznać, że na myśl o przeliczaniu punktów na skalę Cambridge zaczyna nam się kręcić w głowach.
  • Po trzecie – oswojenie ze stresem. Chociaż egzaminy próbne Cambridge w naszej szkole językowej organizujemy sami, a “egzaminatorami” są nasi lektorzy, zawsze u naszych uczniów pojawia się minimalny stres w dniu ich napisania. Oczywiście lektorzy Black Horse robią wszystko, żeby stres ten jak najszybciej rozładować! Ale prawda jest taka, że odrobina stresu nie zaszkodzi – mając za sobą egzamin próbny uczniowie mają już względny obraz sytuacji przed prawdziwym egzaminem – wiedzą, jak się zachować, ile czasu zajmie cały proces, i wreszcie, z pewnością znajdą jakieś sposoby na poradzenie sobie z tą, mniej lub bardziej, stresującą sytuacją.
  • Po czwarte – oswojenie z procedurami egzaminacyjnymi. Międzynarodowe egzaminy Cambridge przeprowadzane są na całym świecie według ściśle określonych reguł – przed każdym wejściem do Sali na kolejną część egzaminu sprawdzana jest tożsamość zdającego, na salę egzaminacyjną można wnieść ściśle określone przedmioty, salę można opuścić w ściśle określonych sytuacjach, każda próba skorzystania z jakiejkolwiek formy „ściągania” kończy się dyskwalifikacją z egzaminu. Warto to wszystko przeżyć „na próbę”, by potem wiedzieć dokładnie co nas czeka.

Podsumowując – czy warto więc zdawać mock exam przed międzynarodowym egzaminem z języka angielskiego Cambridge?

Oczywiście! Nie ma lepszego sposobu na przekonanie się, czy jesteśmy gotowi na sesję egzaminacyjną już w tym roku, czy może jednak powinniśmy poczekać i podejść do egzaminu nieco później. W tym roku egzaminy próbne w szkole Black Horse odbędą się już 24 kwietnia, a zgłoszenia przyjmujemy do 17 kwietnia. Możesz napisać próbny egzamin Cambridge, nawet jeśli nie jesteś uczniem naszej szkoły językowej – zapraszamy do Wielunia.

Zapisy telefonicznie/za pomocą formularza na stronie https://blackhorse.edu.pl/oferta-kursow-jezykowych/egzaminy-cambridge/

Autor: Izabela Urbańska – lektorka języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Black Horse w Wieluniu od 2016 roku. Iza specjalizuje się w kursach certyfikatowych Cambridge dla dzieci i młodzieży, ale świetnie radzi sobie również w pracy z przedszkolakami. 

Zdjęcie utworzone przez katemangostar – pl.freepik.com