502 523 285 - pn.- pt. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

Egzaminy Cambridge English dla młodzieży i dorosłych

Egzaminy Cambridge English dla młodzieży i dorosłych

Author:
Marta
Posted in:
BLOG
Comments:
Brak komentarzy

KET i PET – to nie rymy … lecz EGZAMINY!

 Sprawdź, czy to coś dla Ciebie

Jak wiemy, są różne formy podnoszenia kompetencji językowych oraz ich sprawdzania. W trakcie nauki języka obcego warto jest dać sobie szansę na oficjalne potwierdzenie swoich umiejętności.  Jak? To proste! Wystarczy zdecydować się na przystąpienie do międzynarodowego egzaminu Cambridge na poziomie adekwatnym do swoich umiejętności językowych.

Co to za egzaminy Cambridge A2 Key i B1 Preliminary?

Cambridge Assessment English oferuje szereg testów i egzaminów na każdym poziomie. Przyjrzyjmy się bliżej dwom z nich: Key English Test (KET) oraz Preliminary English Test (PET).  Występują w 2 wersjach – dla osób dorosłych oraz dla młodzieży szkolnej (wersja for Schools).

Egzamin KET jest na poziomie A2 często określanym jako Elementary, a egzamin PET – na poziomie B1, często określanym jako Intermediate. Każdy z nich składa się z 3 części:

 1. Reading and Writing (czytanie i pisanie)
 2. Listening (rozumienie ze słuchu)
 3. Speaking (mówienie)

Jeżeli chcielibyście poznać więcej szczegółów i przejrzeć materiały egzaminacyjne, to zapraszamy na nasz dzień otwarty Cambridge English Online Day 

oraz do odwiedzenia stron:

https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/key-for-schools/

https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/preliminary-for-schools/

DLACZEGO WARTO ZDAĆ EGZAMIN KET lub PET?

Niekwestionowanych korzyści z egzaminów lub choćby z uczestnictwa w kursach przygotowujących do egzaminów międzynarodowych Cambridge English jest bardzo wiele, więc spróbujmy je odnaleźć. Zacznijmy od korzyści dla uczniów w wieku szkolnym:

 • pomoc w obiektywnej ocenie nauki języka angielskiego,
 • nauka języka angielskiego w sposób bardziej efektywny i zdobywanie praktycznych umiejętności,
 • tworzenie ścieżki egzaminów językowych od poziomu podstawowego do najbardziej zaawansowanego,
 • ogromna satysfakcja z możliwości realizowania swoich pasji językowych.

Przejdźmy teraz do korzyści dla osób dorosłych:

 • umiejętność komunikowania się w sytuacjach życia codziennego,
 • poszerzanie perspektyw zawodowych; zwiększanie szans na lepszą pracę, naukę, standard życia, itd.,
 • ogromna satysfakcja z możliwości samorozwoju i zdobycia nowych kwalifikacji językowych,
 • zdobycie międzynarodowego certyfikatu Cambridge English honorowanego na całym świecie.
A jakie jest doświadczenie Szkoły Black Horse w „serwowaniu” powyższych egzaminów?

Otóż w sesji letniej 2020 roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy egzamin A2 KEY for SCHOOLS  (KET) w naszej szkole. Wzięło w nim udział 10 uczniów naszej szkoły – z klasy V i VI SP i wszyscy oni świetnie poradzili sobie z tym egzaminem. Posłuchajcie wrażeń Mikołaja z tego egzaminu https://www.youtube.com/watch?v=WqItR3uiLhM

Obecnie wszyscy oni kontynuują kurs przygotowawczy do egzaminu B1 Preliminary for SCHOOLS (PET), do którego podejdą w najbliższej sesji letniej. Egzamin B1 Preliminary (PET) ma nieco obszerniejszą historię w naszej szkole. Ogółem zdało go u nas 39 uczniów, w tym: 7 nastolatków w ostatniej sesji letniej 2020, 12 nastolatków w sesji letniej 2019, 7 nastolatków w ostatniej sesji letniej 2014,  13 osób dorosłych w marcu 2013 roku.

Tak więc, jeśli masz dobre chęci, odwagę, jesteś ambitny i systematyczny – spróbuj! Zapytaj o kursy przygotowujące do międzynarodowych egzaminów Cambridge w Wieluniu https://blackhorse.edu.pl/oferta-kursow-jezykowych/egzaminy-cambridge/ 

Warto porozmawiać z kolegami i koleżankami, którzy uczą się u nas i przygotowują do tych egzaminów i dowiedzieć się, jak te zajęcia pomagają im oraz czy sprawiają im radość. Te egzaminy sprawią, że uwierzysz w siebie, a także otworzą perspektywy dalszego rozwoju językowego. Możesz zostać mistrzem!

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami. Czekamy na komentarze!

Autorki: Barbara Antosik – dyrektor Black Horse, Ewa Galowicz – lektorka Black Horse