502 523 285 - pn.- pt. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

Język polski dla obcokrajowców – czyli jak to robimy w Black Horse

Blackhorse > Język polski dla obcokrajowców – czyli jak to robimy w Black Horse

Język polski dla obcokrajowców – czyli jak to robimy w Black Horse

Author:
Marta
Posted in:
BLOG
Comments:
Brak komentarzy

Autorka: Aneta Strugacz, lektorka Black Horse, specjalista POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW

Język polski nie należy do najłatwiejszych języków. Jest jednak stare, polskie przysłowie, które mówi, że: ” nie taki diabeł straszny jak go malują”. Języka polskiego nie należy i nie trzeba się bać. Jeśli jesteś obcokrajowcem i chciałbyś nauczyć się języka  polskiego – doskonale trafiłeś! Pokażę Ci,  że lekcje ze mną to wspaniała przygoda, dzięki której nauka języka polskiego będzie przyjemnością.

Słuchaj, słuchaj, słuchaj…

Zacznijmy od tego, że naukę języka polskiego należy podzielić na etapy. Jeśli chcesz efektywnie i w miarę w szybkim czasie zacząć się posługiwać biegle polskim, swoją drogę rozpocznij od osłuchania się z językiem, umiejętności odróżniania dźwięków, pojedynczych słów. Słuchaj radia, telewizji, piosenek w języku polskim. Nasłuchuj, co mówią ludzie, którzy Cię otaczają i powoli, z uwagą zacznij powtarzać zasłuchane wyrazy. Widzisz jakie to proste!

Znajdź profesjonalne wsparcie…

Następnym etapem jest poszukanie towarzysza rozmowy. Doskonałym pomysłem będzie zapisanie się na konwersacje u profesjonalnego lektora. Jeśli trafiłeś do naszej Szkoły Języków Obcych Black Horse – pomogę Ci zacząć mówić, wskażę odpowiednie ćwiczenia, pokażę Ci najprostsze i najbardziej efektywne metody, aby  w szybkim tempie opanować zasady wymowy. Dzięki takim lekcjom łatwiej nawiążesz kontakty z otaczającymi Cię ludźmi, nie będziesz miał problemów w codziennej komunikacji. Początkowe lekcje z lektorem służą korygowaniu poprawnej wymowy, poznawaniu nowego słownictwa poprzez zabawę, gry słowne, rebusy, kalambury.

Pierwsze zajęcia …

Na pierwszych lekcjach słuchamy rozmów Polaków, uczymy się przedstawiać, określać gdzie mieszkamy. Liczymy, opisujemy, pytamy o drogę, wskazujemy kierunki, robimy proste zakupy itd.,  a wszystko w atmosferze dobrej zabawy. Z lekcji ze mną wychodzisz szczęśliwy i przekonany, że język polski to właściwie bułka z masłem:)

Co dalej …

Kolejnym etapem – odrobinę trudniejszym – ale co to dla ciebie przyszły Uczniu Naszej Szkoły –  jest nauka pisania, czytania, gramatyka. Ale spokojnie. Wszystko robimy powoli, dostosowując metody pracy do każdego ucznia. Stopniowo wprowadzam cię w świat atrakcji turystycznych Polski, poznaję Twoje zainteresowania, a Ty zaczynasz o nich opowiadać po polsku. Coraz częściej oglądamy fragmenty filmów, słuchamy coraz dłuższych piosenek – sami też śpiewamy:). Powoli nabierasz pewności siebie, coraz więcej mówisz, piszesz. Aby osiągnąć dobre efekty, musisz też pracować samodzielnie w domu, odrabiać prace domowe, a ja będę Cię motywować do dalszej nauki. Zaczynasz reagować i myśleć po polsku. Po roku spotkań okaże się, że Ty mówisz już po polsku. To będzie Twój i mój sukces.

Zapraszam Cię do spotkań ze mną…

 

Zdjęcie: freepik