502 523 285 - pn.- pt. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

BUSINESS ENGLISH - od czego zacząć?

Blackhorse > BUSINESS ENGLISH – od czego zacząć?

BUSINESS ENGLISH – od czego zacząć?

Author:
Marta
Posted in:
BLOG
Comments:
Brak komentarzy
Business English Online Coaching dla menedżerów

Autorka: Barbara Antosik, dyrektorka i właścicielka Black Horse

Pewnie niektórzy rozważają podjęcie nauki języka angielskiego, która pomoże im w codziennych zmaganiach językowych w pracy. Nie chcą „tracić czasu” na naukę podręcznikową, krok po kroku zmagać się z poznawaniem zagadnień gramatycznych i leksykalnych.

Pragną zacząć „tu i teraz” pisać w miarę poprawne maile, sprawozdania, wysyłać zamówienia, odebrać telefon od zagranicznego kontrahenta i być dobrze zrozumianym.

Pytanie 1:  „Ile czasu potrzebuję, by to osiągnąć?”

No cóż, zależy od Twojego poziomu wiedzy językowej, a także potrzeb językowych w  Twojej codziennej pracy. Warto to wszystko ocenić na wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej z lektorem. Dopiero po jej przeprowadzeniu otrzymasz odpowiedź na powyższe pytanie – przybliżoną odpowiedź, bo dużo zależy od Twojego zaangażowania i czasu poświęconego na naukę.

Pytanie 2: „Jaka jest najlepsza forma nauki, która umożliwi osiągnięcie Twoich celów językowych?”

To zależy. O tym decyduje wiele czynników, między innymi Twoje możliwości czasowe, zasobność portfela, poziom motywacji, preferencje dotyczące nauki w grupie lub samodzielnie. Wiele z tych aspektów można ocenić na wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej z lektorem.

Zajęcia w grupie mają niewątpliwą zaletę – umożliwiają interakcję z kilkoma osobami, uczenie się od innych, rywalizację, współpracę, uwrażliwiają na różne style wypowiedzi, akcent itp.

Zajęcia indywidualne z kolei mogą koncentrować się na eliminacji Twoich słabych stron i wzmacnianiu tego, co ważne w Twojej codziennej pracy, dają większą elastyczność co do terminów spotkań z lektorem, świetnie sprawdzają się w trybie zdalnym, zwłaszcza dla osób często podróżujących i zabieganych.

Pytanie 3:  „Ile to kosztuje?”

To zależy od tego, jaką formę zajęć wybierzesz – grupowe czy indywidualne, na ile Twoje potrzeby językowe są wysublimowane, jaki poziom wiedzy językowej prezentujesz i czy oczekujesz konkretnego rezultatu, np. w postaci zdobycia certyfikatu językowego.

To wszystko możesz przedstawić  w trakcie wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej z lektorem. Na bazie informacji uzyskanej podczas niej szkoła językowa przedstawi Ci ofertę cenową dopasowaną do Twoich konkretnych oczekiwań.

Pytanie 4: „Gdzie szukać odpowiedniej szkoły/lektora?”

Już chyba wiesz, że moja odpowiedź brzmi: „to zależy”. Jeśli preferujesz zajęcia stacjonarne, powinieneś szukać lokalnej szkoły językowej, która posiada doświadczenie w prowadzeniu kursów dla firm. Jeśli chcesz uczyć się zdalnie, teoretycznie cały świat stoi przed Tobą otworem. Jednak warto szukać tam, gdzie jesteś w stanie usłyszeć/ przeczytać rekomendacje osób, które znasz lub które znają Twoi znajomi. Sprawdź, czy szkoła ma doświadczenie w szkoleniach dla firm, czy ma osiągnięcia/ jaką kadrą lektorską dysponuje, czy oferuje bezpłatną weryfikację języka i badanie potrzeb przed przedstawieniem projektu i ceny szkolenia.

Pytanie 5: „Czy warto skorzystać ze szkoleń Business English w Black Horse? ”

Pierwszy raz odpowiem twierdząco 🙂 .  Aby to sprawdzić zachęcam do skorzystania z bezpłatnej rozmowy kwalifikacyjnej – prowadzimy je również zdalnie. Podczas tej rozmowy w języku angielskim poznasz jednego z moich lektorów, porozmawiasz o swoich potrzebach językowych i oczekiwaniach, uzyskasz informację zwrotną na temat swoich mocnych i słabych stron w języku. Dopiero na bazie oferty sporządzonej przez szkołę podejmiesz decyzję o ewentualnej współpracy. Skorzystaj z bezpłatnej weryfikacji https://blackhorse.edu.pl/oferta-kursow-jezykowych/business-english/

 

Zdjęcie: materiały własne szkoły