502 523 285 - pn.- pt. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

Black Horse Kids – czyli angielski dla dzieci

Blackhorse > Black Horse Kids – czyli angielski dla dzieci

Black Horse Kids – czyli angielski dla dzieci

Author:
Marta
Posted in:
BLOG
Comments:
Brak komentarzy

Autorka: Sylwia Konieczna, lektorka Black Horse

Czy moje dziecko nie jest zbyt małe na naukę angielskiego?

Z powyższym pytaniem spotykam się bardzo często. Jako lektor języka angielskiego, a również mama dwójki przedszkolaków odpowiadam zawsze zdecydowanie: nie, nie jest. Skąd taka odpowiedź? Ponieważ wiem, jaki potencjał mają małe dzieci i jak wiele potrafią się nauczyć. Wiem też, że przy zastosowaniu odpowiednich metod już najmłodsze przedszkolaki świetnie przyswoją język obcy.

Jak uczy się przedszkolaki języka obcego? Czym wyróżnia się metoda BLACK HORSE KIDS?

Co dzieci lubią najbardziej? Odpowiedź jest oczywista – zabawę. Oto kluczowy element nauczania języka obcego małych dzieci. Memory, wyścigi, układanie wieży, skakanka, kalambury, zabawa w chowanego…. Lista zabaw, które wykorzystujemy w pracy z dziećmi jest długa, cały czas otwarta i wzbogacana nowymi pomysłami.  Wiele zabaw z podwórka przenosimy do klasy, dokładamy angielskie słowa, zwroty, karty obrazkowe i gotowe. Dziecko bawi się, świetnie spędza czas, a język sam wchodzi do głowy! 🙂

Czy jest coś oprócz zabawy? Przecież moje dziecko ma się uczyć angielskiego.

Maluch uczy się każdym momencie lekcji angielskiego. Kursy językowe dla dzieci są pełne ciekawych kreskówek po angielsku. Dzieciaczki uwielbiają radosne piosenki, które nie tylko śpiewamy (tak – dzieci potrafią cudownie śpiewać po angielsku!), ale również układamy choreografię i tańczymy. Lekcja jest pełna elementów interesujących dla dziecka, które na każdym kroku wprowadzają i utrwalają język angielski! Każda zabawa, historyjka, bajka, piosenka nie tylko bawi, ale też uczy! W krótkim czasie dzieci z własnej chęci powtarzają słowa piosenek, wyrażenia z historyjek.

Lubię tutaj przychodzić!

Atmosfera na lekcji języka angielskiego dla małych dzieci jest bardzo ważna. Na 50 minut lektor staje się dla dzieci najważniejszą osobą w otoczeniu. Dlatego nieodzowne jest serdeczne podejście do maluchów, uśmiech, zrozumienie i gotowość do niesienia pomocy w ewentualnych sytuacjach kryzysowych. Kiedy dziecko dobrze czuje się na lekcji chętnie na nią przychodzi i z większą łatwością się uczy. Największym sukcesem lektora jest kiedy wie, że dziecko chce przyjść na jego zajęcia. Dalej już idzie z górki.

Zalety wczesnego rozpoczynania nauki języka

To, co najważniejsze we wczesnym rozpoczynaniu nauki języka obcego to fakt, że dziecko uczy się w sposób nieświadomy.  Opanowuje prawidłową wymowę, związki wyrazowe, stosuje końcówki gramatyczne, a nawet czasy gramatyczne, zwroty grzecznościowe, czasowniki modalne, stopniuje przymiotniki…  tak, tak – to wszystko prawda! To, co nam dorosłym zajmie sporo czasu – no bo przecież wszystko chcemy zrozumieć – dzieci wyśpiewają w piosenkach i wyrecytują w wierszykach :). Nic więc dziwnego, że czterolatek na koniec roku nauki w Black Horse zrobi zakupy po angielsku! A to już gotowy start do nauki bardziej zaawansowanej w kolejnych latach i potwierdzania swojej wiedzy międzynarodowymi certyfikatami…