502 523 285 - pn.- czw. 14:00 - 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 - 20:00

Egzamin ósmoklasisty - angielski. Jak przygotować swoje dziecko?

Blackhorse > Egzamin ósmoklasisty – angielski. Jak przygotować swoje dziecko?

Egzamin ósmoklasisty – angielski. Jak przygotować swoje dziecko?

Author:
Ewa Galowicz - lektorka Black Horse
Posted in:
BLOG, Dzieci
Comments:
Brak komentarzy

Egzamin ósmoklasisty to ważny egzamin w życiu każdego ucznia. Ma on znaczący wpływ na jego dalszą edukację – otrzymany wynik decyduje o dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej ogólnokształcącej, technikalnej lub branżowej.

Na jakim poziomie uczniowie zdają egzamin?

Do 2021 roku będzie obowiązywał poziom A2/A2+, a w kolejnych latach A2+ w zakresie sprawności produktywnych (mówienie, pisanie), zaś B1 w zakresie sprawności receptywnych (słuchanie, czytanie). Egzamin składa się z pięciu części: rozumienie ze słuchu (20-25%), znajomość funkcji językowych (15-20%), rozumienie tekstów pisanych (25-30%), znajomość środków językowych (15-20%) oraz wypowiedź pisemna (20%).

Co jest najbardziej istotne w przygotowaniu do egzaminu?

  1. POZYTYWNE NASTAWIENIE – jest bardzo ważne i …od niego trzeba zacząć! Nie należy dopuścić, aby stres wpływał na ucznia demotywująco, lecz mobilizująco.
  2. ROZPOCZĘCIE PRZYGOTOWAŃ JAK NAJWCZEŚNIEJ – to nie zostawianie ich na ostatnią chwilę. Najlepiej zacząć już od początku roku szkolnego.
  3. SYSTEMATYCZNA PRACA – konsekwentna i regularna nauka pozwala na bieżąco śledzić własne postępy w edukacji i dostrzegać ewentualne niedociągnięcia.
  4. OPRACOWANIE PLANU POZWALAJĄCEGO NA RZETELNE POWTÓRKI
    DO EGZAMINU
    – dobrze jest uwzględnić: podział materiału na mniejsze części, dzień i porę na przyswajanie wiedzy oraz czas na odpoczynek.
  5. KORZYSTANIE Z POMOCY W PRZYGOTOWANIU – jedną z takich form jest kurs w szkole Black Horse.

Zajęcia tutaj usprawnią systematyczną pracę, pomogą przyswoić  i poszerzyć materiał programowy, powtórzyć go gruntownie oraz uzupełnić zaistniałe ewentualne niedociągnięcia. Ponadto praca w małych grupach pozwoli na swobodną i bezstresową naukę, dostosowaną indywidualnie do poziomu i możliwości uczniów  w gronie nowych koleżanek i kolegów pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry lektorów.

Egzamin ósmoklasisty to nie lada wyzwanie, ale kurs w Black Horse to sukces gwarantowany. Nie zwlekaj i już dziś zapisz swoje dziecko!