Uczniowie szkół średnich chętnie biorą udział w kursach certyfikatowych i maturalnych. Odnoszą duże sukcesy na tych egzaminach, a zajęcia w Black Horse są dla nich przyjemną odmianą od zajęć szkolnych. Wielu zdaje u nas egzamin English First oraz English Advanced, nieliczni dochodzą jeszcze w szkole średniej do poziomu Proficiency. Dla uczniów biorących udział w kursach certyfikatowych matura staje się formalnością.

Część naszych uczniów uczestniczy w kursach 2-godzinnych (1 x 100 minut tygodniowo), aby uzupełnić swoją wiedzę zdobywaną w szkołach. Pracujemy wspólnie nad sprawnością mówienia, powtarzamy zagadnienia gramatyczne – wszystko pod kątem przyszłej matury.

Kursy maturalne wzbogacane są o zadania, z którymi spotkacie się na egzaminie maturalnym – u nas można wszystko przećwiczyć pod nadzorem profesjonalistów. Zapraszamy!

Black Horse to wysoki poziom i pełen profesjonalizm w nauczaniu języków obcych. Z edukacji korzystały moje dwie córki, które po ukończeniu kursów języka angielskiego bez problemu zdały egzaminy CAE i FCE. Obecnie wykorzystują nabyte umiejętności językowe na uczelniach wyższych. Moja żona drugi rok uczęszcza na zajęcia z języka angielskiego , a ja po zakończonym kursie wakacyjnym w 2012 r. od października rozpocząłem edukację w grupie dla dorosłych. Do nauki motywuje nas wysoki poziom nauczania, miła atmosfera oraz dostosowanie poziomu nauki i godzin zajęć do potrzeb słuchaczy. Dodatkowym motywatorem jest też fakt, że pomimo krótkiego okresu nauki, podczas pobytu poza granicami Polski mogliśmy w miarę swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Gorąco polecam i życzę owocnej nauki w BLACK HORSE.

Jarosław i Dorota Gracz
rodzice absolwentek kursów certyfikatowych

Większość z nas (z grupy) – jeśli wcześniej nie kochała i rozumiała tego języka (angielskiego) – teraz uwielbia go.

Patrycja Cieśla
absolwentka kursów maturalnych

Nauka języka angielskiego w Black Horse bardzo dobrze przygotowała mnie do studiów, pracy, podróży zagranicznych i poznawania świata. Świetnie wspominam mojego nauczyciela, który pokazał nam, że nauka języka obcego nie jest tylko żmudnym wkuwaniem gramatyki i słówek, ale może być przede wszystkim ogromną frajdą. Zachęcił nas do samodzielnych poszukiwań i konfrontacji ze swoimi błędami, przygotował do dyskusji formalnych i na trudne tematy. A przede wszystkim wpletliśmy język w codzienne życie, przez co otworzyły się nasze oczy na świat i tak już zostało. Wcześniej angielski był tylko przykrym obowiązkiem, a dzięki Black Horse stał się doskonałą pomocą w codziennym życiu, dziś już absolutnie nieodzowną.

Filip Majtyka

W Black Horse uczyłam się języka angielskiego 12 lat. Gdyby nie te 12 lat, z pewnością nie porozumiewałabym się w tym języku z tak dużą pewnością siebie. Lektorzy byli wymagający, ale dawali nam od siebie więcej niż tylko naukę języka. Próbowali zaciekawić nas wieloma dziedzinami i sprawić, by grupa wyróżniała się zdolnościami ponad przeciętność. Umiejętności, które nabyłam w Black Horse zaowocowały ciekawością świata, przyjaźniami z osobami z innych krajów, pewnością siebie na rynku pracy, w życiu i podróżowaniu. Naukę wspominam bardzo miło, a z pracownikami, mimo skończonego kursu, do dziś jestem w kontakcie i w każdej chwili mogę zgłosić się po poradę.

Anna Majtyka
obecnie studentka

Moja historia z Black Horse rozpoczęła się już prawie pięć lat temu. Stopniowo każdego roku poszerzałem swoją wiedzę i umiejętności językowe. Doświadczenie i obycie, które mogłem wykorzystywać rok w rok na wakacjach zagranicą a w tym roku na miesięcznym praktykach na Malcie. Zajęcia w Black’u mógłbym polecić każdemu, kto chce rozpocząć swoją przygodę z językiem albo pragnie dalszego rozwoju. Indywidualne podejście do ucznia. Wyrozumiałość i pomysłowość. To nie jest zwykła szkoła językowa, to szkoła, do której chce się chodzić. Od ostatnich czterech lat mam przyjemność uczęszczać na zajęcia indywidualne do lektora, który oprócz profesjonalizmu, jest nauczycielem bardzo otwartym i przyjaznym. Służący pomocą i zarażający optymizmem. Po tylu latach mogę stwierdzić jedno. Naprawdę warto zapisać się i uczyć, bo w dzisiejszych czasach język to podstawa.

Mateusz Mosiala
uczeń szkoły średniej

In my opinion the school represents really high level of educating both younger and older people. The personnel really want the student to achieve as much as one is possible to do, in a really friendly way. What’s more, the prices of courses are quite customer-friendly in comparison to any other such school. Real value for money!

Kuba Bujak
uczeń szkoły średniej, obecnie na kursie do CAE

Lekcje w Black Horse wspominam bardzo dobrze, prowadzone były bardzo ciekawie, nowocześnie. Tematy wyszukane, bardzo interesujące! Na lekcjach bardzo dużo się rozmawia, czego brakuje w normalnych szkołach i jest to największy atut zajęć w Black Horsie 😊 dodatkowo krótkie filmiki, gry, ‚angielskie żarty’, dzięki którym język był prosty, zabawny, łatwo przyswajalny. Zajęcia naprawdę dużo mi dały i matura ustna zdana perfekcyjnie 😉

Karolina Kubowicz
absolwentka kursów maturalnych

Szkoła językowa Black Horse obudziła we mnie pasję do nauki języków obcych. Z przyjemnością przychodziłam popołudniami na zajęcia z j. angielskiego przez cały okres edukacji. To tam przekonałam się, że nauka języka to fajna zabawa, w której potrzebna jest systematyczność i upór w dążeniu do celu. Wielu moich znajomych miało problem z barierą językową, co uniemożliwiało im swobodne porozumiewanie się z obcokrajowcami, ja natomiast nigdy tego nie doświadczyłam, ponieważ złotą zasadą szkoły było nieużywanie języka polskiego podczas zajęć. Z perspektywy czasu bardzo doceniam podejście lektorów do kursantów, dbali o dobrą atmosferę w grupie i kładli nacisk na wypowiedź ustną poświęcając każdemu dużo czasu i uwagi. Dzięki Black Horse nigdy nie miałam problemów z j. angielskim i stał się on moim ulubionym przedmiotem w szkole.

Patrycja Kapela
obecnie studentka