blackhorse@blackhorse.edu.pl
502 523 285 - pn. – pt. 14:00 – 20:00
504 091 964 - pn. – pt. 12:00 – 20:00

Blackhorse > Historia
barbara antosik dyrektor black horse

Barbara Antosik

Dyrektor

Wszystko zaczęło się w 1992 roku, kiedy postanowiłam otworzyć szkołę językową – były to pierwsze lata przemian systemowych w naszym kraju, uwolniono gospodarkę i można było prowadzić działalność gospodarczą.

Siedzibą mojej szkoły w pierwszych 2 latach były salki katechetyczne Kościoła Bożego Ciała w Wieluniu. Tam po raz pierwszy zatrudniłam swoje koleżanki anglistki i odbyły się pierwsze zajęcia.

Następna siedziba – parter budynku “internatu” Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy POW 14 (dziś na III piętrze nasza „budowlanka”).

Po kolejnych 2 latach – od 1996 roku – wymarzone własne lokum – do dziś nasza główna siedziba przy ulicy POW 3.

Przez mury szkoły Black Horse przewinęły się tysiące ludzi – dzieci, młodzieży, dorosłych. Tutaj kształcili się nasi obecni lektorzy (Jarek, Mariusz, Asia, Agnieszka), tutaj kształcą się kolejne pokolenia naszych wcześniejszych uczniów, ale i dzieci naszych lektorów, przyjaciół, znajomych.

Dostajemy wiele słów wsparcia i podziękowań od naszych uczniów, rodziców i absolwentów i dzięki temu rośnie nasza motywacja do pracy, doskonalenia warsztatu metodycznego, wchodzenia na coraz wyższy poziom kształcenia językowego.

Lubimy wyzwania i ciągłe sprawdzanie się, dlatego w 2007  roku uzyskaliśmy certyfikat PASE, w 2010 roku status Centrum Przygotowawczego do Egzaminów Cambridge,  w 2016  roku status Talent Friendly Company.

W pierwszych dniach pandemii przekształciliśmy się całkowicie w szkołę ONLINE, a nasze relacje z uczniami, pomimo lockdownu stały  się jeszcze bliższe.

Przez te 28 lat szkoła Black Horse stała się marką – marką, która kojarzy się dobrze w lokalnym środowisku, bo przyczynia się w istotny sposób do edukowania mieszkańców regionu.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, ale również jesteśmy dumni z tego, że dzielimy się z Wami tym, co najcenniejsze – staramy się poszerzać horyzonty myślowe, pomagamy przełamywać bariery, nie tylko językowe, wspieramy Was w realizacji marzeń.